سهيل اسعد مُبلغ اسلام در برنامه <<عصر رمضان>> از تجربه فعاليت هاي خود در خارج از كشور گفت.

به گزارش وب سايت رومچه به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان همزمان با ماه مبارك رمضان، باشگاه خبرنگاران جوان برنامه اي گفت وگو محور با نام <<عصر رمضان>> تدارك ديده است كه به موضوعات روز فرهنگ و هنر مي پردازد و مي كوشد به شفافيت فضاي فرهنگي، هنري و مذهبي كشور كمك كند و ابهامات موجود در ذهن مخاطبان در حوزه هاي مختلف را با حضور يك مهمان شاخص مرتبط با آن حوزه، به صورت صريح در حدود ۳۰ دقيقه بررسي كند.

شما از ابتدا مسلمان بوديد يا با يك اتفاق مسلمان شديد؟

من مسلمان بودم و پدر و مادرم از شيعيان لبنان هستند. البته مسلمان بودنِ ما، بُعد نظري داشت تا عملي؛ ما در مدارس مسيحي تربيت و در محيطي غير اسلامي بزرگ شديم و اطلاعاتي كه از اسلام داشتيم، خيلي مختصر بود. بعد از پيروزي انقلاب اسلامي خانواده ما دچار تحول شد. خواهرم با يك طلبه ازدواج كرد و به ايران آمد. اين اتفاقات در گرايش بيشتر من به اسلام تاثير داشت.

آيا فرزندانتان به تفكر شما رسيده اند؟ دوست داريد مسير شما را انتخاب كنند و مُبلغ شوند؟

من سعي كردم فضاي خانواده ما اسلامي باشد. همه بچه هاي من متولد قم هستند و در جامعه اسلامي و مدارس اسلامي رشد كرده اند. همين موضوع براي من كافي است و من اصراري به مُبلغ شدن فرزندانم ندارم.

شما سال هاي زيادي است كه به ايران آمده ايد. فضاي ايران چگونه است؟

نمي شود گفت ايران بهشت يا جهنم است. هيچ كشوري صد درصد خوب يا بد نيست. همه چيز نسبي است اما كسي كه دنبال اهداف خاصي است و تربيت بچه ها، سلامتي، امنيت، معنويت و اخلاق برايش مهم است، به كشوري مانند ايران گرايش پيدا مي كند. من شخصا ايران را خيلي قبول دارم.

چه چيز باعث مي شود كه جوانانِ غير مسلمان در غرب، به سمت اسلام بيايند؟

آزاديِ غرب، نمي تواند تمامي خلا هاي انسان را پر كند. آزادي در غرب، خسته كننده و آزار دهنده است. در فضاي آزادي كامل، اخلاق نسبي است. مثلا عفت در ايران هميشه ارزش است، اما در غرب مي گويند مي تواند خوب باشد مي تواند خوب نباشد. آزادي در غرب فقط براي رشد مادي انسان است. هيچ وقت در غرب نمي توانيد، مدعي شويد اين آزادي باعث رشد معنوي مي شود.

خاطره جذابي از مسلمان شدن شخصي داريد؟

شخصي در پرو ملحد و از انقلابيون سرخپوست بود و زمينه هاي كمونيستي و ضد ديني داشت. من با ايشان ملاقات كردم و درباره امام خميني (ره) گفت وگو كرديم. وقتي گفت مي خواهم با امام خميني (ره) و تفكرش آشنا شوم، گفتم اگر مي خواهي در اين باره صحبت كنيم، بايد پس از ايمان به تفكرات امام خميني (ره) ريشه تفكرات ايشان يعني اهل بيت (ع) را بپذيري. بعد از چند وقت كه مجدد به پرو رفتم، ايشان من را به منطقه خود دعوت كرد و من براي برخي از نزديكان او سخنراني كردم. سپس اين شخص به همراه همسرش شيعه شدند.

شما به كشور هاي مختلف سفر كرده ايد. مردمِ كدام كشور ها بيش از بقيه مشتاق بودند، به اسلام گرايش پيدا كنند؟

مردم كشورهاي آمريكاي لاتين شامل كشورهاي محروم و فقير مانند بوليوي و پرو، براي گرايش به اسلام مستعد تر هستند. كشور هايي كه به لحاظ مادي گرايي پيشرفت نكرده اند، فطرتشان پاكتر و ظرفيتشان بيشتر است. در اروپا مردم غرق در ماده هستند و وقتي شما حرفي مي زنيد، به قلبشان نفوذ نمي كند.

كدام يك از امامان مردم را براي گرايش به اسلام جذب مي كنند؟

طبق تجربه اي كه داشتيم امام علي (ع) و امام حسين (ع) خيلي باعث جذب غير مسلمانان مي شوند. خانم ها به حضرت فاطمه زهرا (س) گرايش دارند و سردمدار همه اين بزرگان هم رسول خدا (ص) هستند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

پا نوشت : خبرگزاري فارس ، آخرين اخبار، اخبار ايران، اخبار جهان ، سبك زندگي، اخبار

راهكارهاي كاربردي براي افزايش سرعت واي‌فاي‌هاي خانگي

رونمايي از لوح ثبت جهاني جنگل‌هاي هيركاني

درگذشت‌ مخزن‌الاسرار نفت ايران

مي ,اسلام ,كه ,گرايش ,مسلمان ,يك ,به اسلام ,گرايش به ,در غرب ,خبرنگاران جوان ,باشگاه خبرنگاران

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
exuladma generalsoleimani netfilefa brachembrasin pregnancystudio ajapress kalasanatii vectorisuno prosamnicong ghafaseh