<<بُرساق>> و <<دستور قاضي>> از شيريني هاي لذيذ و اصيل منطقه ايوانكي است كه بسيار ساده و با مواد اندك تهيه مي شود و مي تواند در ماه رمضان جايگزين خوبي براي زولبيا و باميه باشد.

ميراث غذايي در ايران مثل گره هاي يك فرش زربافت ابريشمي است، نمي توانيد بگوييد كه خوزستان بهترين است يا سيستان و بلوچستان بدترين، هر جايي در ايران فرهنگ، غذا و سوغات مخصوص خود را دارد، هرچند تاكنون گام هاي زيادي براي به رخ كشيدن ميراث غذايي ايران برداشته شده اما هنوز فرهنگ غذايي، سوغات، شيريني ها و به طور كلي ميراث غذايي در بسياري از شهرهاي ايران ناشناخته باقي مانده است.

خيلي اشتباه است اگر فكر كنيم كه تمام جذابيت سفر به بازديد از جاذبه هاي تاريخي وفرهنگي محدود مي شود، درست است كه بايد در طول سفر از جاده لذت برد و از معاشرت با مردم محلي و تماشاي فرهنگ و آداب و رسوم آن ها و خريد سوغاتي و يادگاري غافل نشد اما امتحان كردن غذاهاي محلي به تنهايي مي تواند هدف يك سفر باشد.

ژاپن در سال 2012 غذايي به نام <<واشوكو>> را به فهرست ميراث فرهنگي جهان در يونسكو پيشنهاد داد و استدلال خود را درباره اين پيشنهاد چنين عنوان كرد كه خوراك و پخت و پز ژاپني در انطباق با محيط طبيعي بوده و هميشه با احترام به طبيعت توسعه يافته است اما در اين ميان ميراث غذايي استان هاي مختلف ايران با وجود تنوع بسيار بالا و منحصر به فرد بودن بسياري از غذاها و شيريني ها، نه تنها در يونسكو پذيرفته نشده بلكه حتي هنوز در رستوران ها و شيريني فروشي هاي داخلي هم حضور محسوسي ندارد.

تجربه <<ته چين گرمساري>> در ماه رمضان

يكي از جاهايي كه نه تنها ميراث غذايي آن، بلكه جاذبه هاي تاريخي و فرهنگي اش ناديده گرفته شده و چندان به آن پرداخته نمي شود، <<گرمسار>> است.

منطقه اي در غرب استان سمنان و 95 كيلومتري تهران كه به خربزه هاي شيرين و صاداراتي، محصولات لبني خالص، انار و رب انارش معروف است وگليم بافي اش هم طرفداران زيادي در بازارهاي جهاني دارد و به دليل جاذبه هاي زيادي همچون كوه اژدها، كوير ريگ جن، قله كلرز، تونل نمكي گرمسار، امامزاده سلطان شاه نظر و كاروانسراي قصر بهرام گردشگران زيادي را به سمت خود مي كشاند.

در رژيم غذايي مردم گرمسار، غذايي سنتي و محلي تهيه و طبخ مي شود كه به ته چين (ترچين) گوشت گرمسار شهرت يافته، در واقع اين غذا نوعي چلو گوشت بومي با طعمي لذيذ و شگفت انگيز است كه شيوه طبخ متفاوتي دارد و شما مي توانيد در اين روزها كه در خانه مانده ايد و ماه مبارك رمضان هم از راه رسيده سحر يا افطار، خودتان را به يك غذاي محلي و بومي دعوت كنيد و مهمان طعم ها و رنگ ها در اين غذا شويد.

براي تهيه اين غذا گوشت سردست گوسفند را به صورت تكه هاي بزرگ برش داده و در ظرفي بزرگ با پياز خورد شده، گوجه فرنگي، سيب زميني حلقه شده و ادويه هايي همچون دارچين، نمك، فلفل، زردچوبه، هل و گرد غوره فراوان به همراه نصف ليوان روغن مخلوط مي كنند.

به برنج در حال جوش به مقدار دلخواه رشته پلويي اضافه مي كنند، ته قابلمه را روغن و زعفران زده و سيب زميني مي چينند و سپس يك سوم برنج و رشته را ريخته و تمام مواد را روي برنج مي چينند، دوباره باقي برنج را اضافه كرده و روي آن زعفران مي ريزند و به روش دم، برنج را طبخ مي كنند.

در همسايگي گرمسار هم منطقه اي واقع شده كه به شيريني هاي خوشمزه اش معروف است، دهستاني به نام ايوانكِي كه بيش از 4 هزار سال قدمت دارد و به نام شاراكس شناخته مي شده اما به دليل رفت و آمد زياد دربار كيانيان بعد از مدتي به ايوان كِي (ايوانِ كِي خسرو و كِي كاووس) تغيير نام داد.

اين شهر كوچك در مسير جاده سنگ فرش ابريشم، قديمي ترين و بزرگ ترين جاده سنگ فرش جهان قرار داشته و طي سال هاي اخير وجود شهرك هاي صنعتي باعث گسترش آن شده و قله قوچ، منطقه گردشگري بهورد، كاروانسراي تاريخي ايوانكي، تپه حسن و . از جاذبه هاي گردشگري آن به شمار مي رود.

جايگزين هايي براي زولبيا و باميه

شيريني ها و نان هاي خانگي اين منطقه عطر و طعم زيادي دارد كه در ميان آنها مي توان به حلوا جوز اشاره كرد، نوعي دسر يا شيريني كه با شيره انگور، آرد برنج و مغز گردو تهيه مي شود و جزو لذيذ ترين و محبوب ترين حلواها با طعمي متفاوت است.

بُرساق و دستور قاضي هم از شيريني هاي لذيذ و اصيل منطقه ايوانكي است كه بسيار ساده و با مواد اندك تهيه مي شود و مي تواند در ماه رمضان جايگزين خوبي براي زولبيا و باميه باشد، چرا كه ميزان قند مصنوعي در آن خيلي كمتر از ساير شيريني هاست و به دليل طبخ ساده اما طعم هيجان انگيزي كه دارد مي توان آن را در ليست شيريني هاي محبوب قرار داد.

پروانه مشيري درباره شيوه تهيه اين شيريني ها به خبرنگار فارس گفت: <<اين شيريني محلي از سوغاتي هاي پرطرفدار ايوانكي هستند كه به دليل طبخ آسان و مواد اوليه ساده اي كه دارد به راحتي مي توان آن را در خانه تهيه كرد.>>

وي افزود: <<در تهيه بُرساق بايد 2 قاشق غذاخوري مايه خمير را با يك ليوان آب مخلوط كرد و منتظر ماند تا مايه خمير به عمل بيايد، سپس 4 ليوان آرد الك شده را در ظرفي بزرگ ريخته و مايه آمده شده را به همراه يك ليوان روغن جامد به آن اضافه كرده و مخلوط مي كنيم تا جايي كه خمير به دست نچسبد.

نيم ساعت به خمير استراحت مي دهيم و بعد به اندازه يك نارنگي كوچك از خمير برداشته و به آن مدل مي دهيم، در روغن سرخ مي كنيم و پس از خنك شدن روي آن پودر قند مي ريزيم و با پودر پسته تزئين مي كنيم.>>

مشيري ادامه داد:<< تهيه دستور قاضي هم فقط به آرد و تخم مرغ نياز دارد و فكر مي كنم به دليل مواد ساده و پخت ساده تر، انتخاب مناسبي براي سفره هاي افطار باشد.>>

وي گفت: <<براي تهيه اين شيريني هم دو عدد تخم مرغ را در ظرفي شكسته و آرد را تا جايي كه خمير لطيف و نرمي به ما بدهد اضافه مي كنيم، اين خمير نياز به استراحت ندارد، به همين جهت بلافاصله كف ميز كار را آردپاشي كرده و خمير را با وردنه پهن مي كنيم و با چاقو برش هاي نامنظم مي دهيم، در روغن سرخ مي كنيم و روي آن پودر قند مي ريزيم.>>

با توجه به اينكه امروزه گردشگري غذا به يكي از جاذبه هاي گردشگري مورد توجه تبديل شده، اگر بعد از كرونا مسافر گرمسار شديد، در كنار گشت و گذار و بازديد از جاذبه هاي تاريخي اين استان، كامتان را مهمان چشيدن غذاهاي محلي كنيد و براي سوغات هم به سراغ شيريني هاي محلي ايوانكي برويد.

منبع : فارس

پا نوشت : خبرگزاري فارس ، تسنيم ، مجله خبري ، خبرآنلاين، خبرگزاري مهر، رومچه ، آخرين اخبار، اخبار ايران، آخرين اخبار ايران، اخبار جهان ، اخبار

راهكارهاي كاربردي براي افزايش سرعت واي‌فاي‌هاي خانگي

رونمايي از لوح ثبت جهاني جنگل‌هاي هيركاني

درگذشت‌ مخزن‌الاسرار نفت ايران

مي ,كه ,شيريني ,غذايي ,ها ,محلي ,جاذبه هاي ,و به ,ميراث غذايي ,ها و ,شيريني هاي ,اصيل منطقه ايوانكي

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
clinicsurgery safarsazan abbaszabandan ronasvtarh finetco popmosic groupiranian fernor makemoneyonline